باورها، امیال ما را شکل می دهند و امیال رفتارها.

اینستاآنالیز بخش بررسی های موردی و کاربردی است که با توجه به مسائل روز در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد، مشاهده و تفسیرهای رفتار به صورت عملی مهمترین راهکار در راستای کسب مهارت تفسیر است. همچنین این بخش برای دسترسی سریعتر در اینستاگرام مجموعه نخست اندیش قرار داده می شود. #اینستا_آنالیز و #اینستاآنالیز برای جوامع مجازی طراحی شده است. همچنین در این قسمت هر هفته دو بار به صورت لایو می توانید برنامه اینستاآنالیز را مشاهده کنید.

اینستا آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر راکیتیچ در هنگام خوشحالی ویدا

تفسیر راکیتیچ در هنگام خوشحالی ویدا

#دوماگوج_ویدا ، در بازی #کرواسی #روسیه پس از گل لباسش را در می آورد، #ایوان_راکیتیچ با حرکت دست و چهره در سمت راست تصویر باور خود را در مورد این رفتار نشان می دهد. او یک سوال دارد، چرا لخت شدی؟ که چی؟

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر صدراعضم اتریش در مقابل آقای روحانی

تفسیر صدراعضم اتریش در مقابل آقای روحانی

عدم تمایل #صدراعظم_اتریش در دیدار با #حسن_روحانی او بدن خود را از #رئیس_جمهور دور نگه میدارد، تمایلی به دست دادن طولانی مدت ندارد و در بیشتر مواقع با اضطراب روحانی را می نگرد و در مابقی مواقع دست به انکار می زند. در آن روی میدان اما رئیس جمهور با خنده تمامی این رفتارها را نادیده می گیرد و سعی بر نمایش عدم وجود مشکل دارد. این رفتار در زنان و مردانی که طلاق عاطفی گرفته اند ولی یک طرف برای دیگران نقش بازی می کند ولی طرف مقابل تمایلی به آن بازی ندارد، به راحتی قابل تشخیص است.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

آیا فضای ایران مسموم است؟

آیا فضای ایران مسموم است؟

فغان در لغت به منی ناله، فریاد و بانگ است و #علیرضافغانی همچون نام خانوادگیش بانگ و ناله و فریادی از دل رفتار ایران زد‌. چطور ممکن است که از وی در لیگ ایران در زمان داوری شاهد رفتاری که در #جام_جهانی انجام می دهد نیستیم؟ فغانی که همان فغانی است، دانشمند ایرانی که همان دانشمند ایرانی است. هنرمند که همان هنرمند است و ورزشکار و مدیر و ... آیا مشکل از خطوطی است، که گربه ای به نام ایران را در نقشه جغرافیای ترسیم می کند. یا فضای است که #کیروش آن را مسموم می داند. یا امیال و باورهای این خاک مسموم شده است. رفتار داوری علیرضا فغانی و فغانی ها در خارج از این خاک پرتنش می تواند آغاز کسب آگاهی مورد نیاز ایران را برای #سلامت_روان محیا کند. آغاز راه پایانی است در خور.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر دکتر جواد ظریف

تفسیر دکتر جواد ظریف

دکتر#جوادظریف در خصوص برجام پس از نشست بروکسل در بافت زمینه هواپیما مصاحبه ای انجام داده است، که در ادامه با توجه به رفتار کلامی و غیرکلامی تفسیر و همچنین پیش بینی برای آینده ارائه می شود. - نکات مهم از منظر کلامی و غیرکلامی برای گروهی که دکتر ظریف برای آنها مذاکره می کند: - منافع اقتصادی حاصل از برجام به خصوص محدودیت های بانکی - بعد از تمدید برجام در خصوص رفتار ایالات متحده آمریکا - هیجان برون فکنی شده توسط دکتر ظریف: ترس - آوا: سرعت کم، زیر وبمی کم به همراه صدای یکنواخت که نشان دهنده خستگی و افسردگی است. - اشارات و حرکات بدن: محدود - تفسیر: وی در رابطه با مراوده های شکل گرفته و با توجه به استفاده از کنش گفتاری اعلانی (نه تعهدی) به همراه ترس، خستگی، افسردگی و همچنین عدم تمایل به تحرک در مصاحبه. او زمانِ عملی را اعلام می کند که از نتایج آن بی خبر است و پیش بینی پاسخ به عملی که وی از او مطلع است را نمی داند، او در این نشست ها به توافقاتی دست یافته و از آن مطلع است و در ازای این توافق وعهده های اجرایی داده است. پیش بینی : در آینده شاهد تمایل به تغییراتی در خصوص نحوه تعامل با دنیا خواهیم بود که همه آنها بستگی به رفتار متغیری از داخل ایران دارد.که دکتر ظریف هم از نوع این رفتار اطلاعی ندارد.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر فرشاد پیوس

تفسیر فرشاد پیوس

کدی را که در چهره آقای پیوس می بینید، تنفر به همراه تاسف است. زمانیکه این کد را در چهره فردی مشاهده کردید، وی فرصتی که به راحتی قابل برگشت نیست را از دست رفته تشخیص داده و این موضوع را مانند یک سم می خواهد از روان خود دور کند. در بافت زمینه آقای پیوس احتمالا از خراب کردن موقعیت گل این هیجان را نشان می دهند که کاملا با بافت هم خوانی دارد اما اگر این کد در زمان های رسوایی موضوعی توسط افراد نشان داده شود با یک فریب طرف هستیم.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر کودک ۱۰ ساله در برنامه حالا خورشید

تفسیر کودک ۱۰ ساله در برنامه حالا خورشید

مصاحبه کودک ده ساله در برنامه #حالا_خورشید و آغاز بیان عزیزی به همراه قرار دادن دست بر روی سینه و بعد از آن ما خیلی بیشتر به همراه وسایل تزئینی همراه گام اول در تفسیر این محاوره را بر می دارد و توانایی ترسیم پروفایل را به وجود می آورد. پس از آن در زمان پاسخگویی به سوال شما از چه سنی شروع کردی به اختراع کردن؟ حرکات چشم وی به ما می گوید که وی به خاطره خود در مغز نمی خواهد دسترسی پیدا کند، بلکه با فعال کردن نیمکره چپ به این سوال پاسخ می دهد. در گام بعدی ایشون با تغییر فضای پرسش به خوبی محاوره را به سمت طراحی خودرو می برد. در ادامه آقای رشید پور با تغییر لهجه در محاوره باعث می شود، لهجه حسین عطایی خود را نشان دهد. این گفتگو نمونه بسیار مناسبی برای آموزش کشف می باشد.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر سالت بی

تفسیر سالت بی

سالت بی یا نصرت یک آشپز ترک است، که با ترکیب هیجانات، استیک و شبکه های مجازی معروف و تبدیل به یک برند شد. وی حتی یک ژست را به صورت قرار دادی به دایره نشانه شناسی دنیا اضافه کرده است. استفاده وی از عینک آفتابی در تمامی زمینه ها و تمایل به نمایش بی احساس بودن به همراه خشم (که القاء کننده کیفیت در مردان است.) در راستای برند سازی وی و ترکیب هیجان با استیک بسیار از نظر تحقیقات بازاریابی می تواند قابل تامل باشد. موضوع دیگر اما در خصوص برون فکنی عواطف چهره سالت بی است، او با اینکه تمایل بسیار زیادی به کشف نشدن احساسات و هیجاناتش دارد اما در بیشتر مواقع ماهیچه شیپوری کنار لب و ماهیچه های اطراف بینی هیجان های تحقیر و تنفر در وی را به ما نشان می دهد، او دارای خودپنداره ای است که خود را از محیط و دیگران برتر می داند و تمایل به دور کردن این افراد و محیط از خود دارد. شاید یکی از عوامل برند شدن وی همین باور باشد. در تعاملات نصرت و شهروندان از شهرهای مختلف جهان توجه زیادی به او معطوف است که بخاطر آشنا پنداری و تایید اجتماعی در سطح جهانی شکل گرفته است. نصرت نمایش قدرت شبکه های اجتماعی در مهندسی ذهن در سطح جهانی است.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر مایکل جردن

تفسیر مایکل جردن

#مایکل_جردن بازهم به عنوان ثروتمند ترین ورزشکار انتخاب شد، یکی از جالبترین رفتارهای وی خشم پنهان او است. هیجان خشم وی به طور معمول باید وی را از کسب موفقیت باز دارد، اما نکته قابل توجه در خصوص وی توانایی بالا در جهت دهی به این خشم است، او با انتقال انرژی که از سوی خشم برای وی محیا می شود، در کسب موفقیت بهره می برد. #آرنولد_شوارتزنگر نمونه ی دیگر از این افراد است، وی در خصوص تمرین چنین می گوید: وزنه ها همیشه مشکلات زندگی هستند، با جابه جای آنها مشکلات زندگی را جابه جا می کنیم. این تفکر وی برای تمرین است، خشمی که موانع را می خواهد از سر راه بردارد با جهت گیری به سمت قوی تر کردن فرد عمل می کند. نمونه ای از یک فریب موفق مغز

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر محمد جواد ظریف و بوریس جانسون

تفسیر محمد جواد ظریف و بوریس جانسون

در این تصویر، محمد جواد ظریف تنفر و بوریس جانسون تاسف را برون فکنی میکنند.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر عباس عراقچی

تفسیر عباس عراقچی

اشاره وحرکتی که توسط عباس عراقچی به فرد دیگری نشان داده می شود، توسط مفسرین به روش ها و رویکردهای متفاوتی تفسیر می شود: - بعضی از مفسرین معتقد هستند، که استفاده از انگشت میانه به روی صورت مانند خاراندن یا لمس چشم یا گذاشتن بر روی پیشانی همان معنی قراردادی نشان دادن این انگشت به دیگران را دارد اما به صورت ناخودآگاه، این مفسرین لذت نمایش داده شده در چهره را نیز به عنوان بافت خوشه ای همراه با اشاره و حرکت دست تفسیر کرده و مجموع آنها را چنین تفسیر می کنند: طرف مقابل برای وی بی ارزش است و این موضوع را با اشاره و حرکات دست نشان می دهد در حالیکه به دلیل شرایط به دنبال شکار طرف مقابل است و از اینکه وی هنوز باور اصلی او را تشخیص نمی دهد، لذت می برد. وی در حال فریبکاری است. - در نگرشی دیگر این رفتار یک حالت نمایشی تاثیرگذار است. حالت نمایشی تاثیر گذار، اشارات و حرکات واکنش های هیجانی شخص را با توجه به بافت زمینه نشان داده و آن را تقویت می کند. این اشارات حتی اگر فرد آن را سرکوب کند بازهم قابل رویت وتفسیر است زیرا زمانی هم که ما ازآن آگاهیم این رفتار به صورت ناخودآگاه بروز می کند، مانند تکان خوردن زانو و لرزش دست در هنگام ترس. با توجه به این نگرش تفسیر چنین خواهد بود: وی هیجان لذت را همراه با یک حالت نمایشی تاثیرگذار نشان می دهد (برون فکنی های چهره) اما بوسیله فشار انگشت بر روی پیشانی و بوسیله دستی که صورت را از دید افراد دیگر می پوشاند در حال سرکوب آن است، زیرا اطلاع دارد که از این باور افراد دیگر نبایند مطلع شوند اما اطلاع محرک بی مانع است، وی در حال پنهان باور خود از دیگران است. نکته: در تفسیر دو موردی که در بالا آمده است، فرض اولیه تفسیر شکل می گیرد و مفسر باید توانایی آن را داشته باشد که با وارد کردن محرک به هدف تفسیر این فروض را به آزمون بگذارد.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر مهدی پاکدل

تفسیر مهدی پاکدل

#مهدی_پاکدل دست و به خصوص انگشت اشاره خود را بر روی دهان قرار داده است، این اشاره و حرکت توسط رویکرد ساختارگرایی معانی زیر را دارد: ۱_ فرد جلوی عقاید خود را برای بیان می گیرد. ۲_ فرد در حال بررسی شرایط است. اما در رویکرد متغییر به ظاهر این حرکت را یک تنظیم کننده بر اساس کارکرد می دانند که علت اصلی آن باید از طریق وارد کردن محرک کشف شود.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنلیز

۱۳۹۷

تفسیر سرمربی پرتغال فرناندو سانتوس

تفسیر سرمربی پرتغال فرناندو سانتوس

مربی #پرتغال هیجان غم را برون فکنی می کند، به حرکت ماهیچه های وسط ابرو به سمت بالا دقت کنید. او همچنین در پایان بازی در زمان گفتگو با #کیروش باز هم غم را برون فکنی کرد.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر رفتار رونالدو در بازی ایران-پرتغال

تفسیر رفتار رونالدو در بازی ایران-پرتغال

خشم وی نشان می دهد که وی با مانعی برخورد کرده که توانایی از بین بردن آن را در خود می بیند، اما زمانیکه پتانسیل های مهارتی وی در فوتبال این امکان را به وی نمی دهد که مانع را از سر راه خود بر دارد و با عدم توانایی در مقابل #بیرانوند خشم وی تبدیل به پرخاشگری می شود و سوپر استار واقعیت امیال و باورهای خود را برای دست یابی به پیروزی و اینکه پیروزی را حق خود می داند و در این راه حاضر به انجام هر عملی است نمایان می کند. نکته: انسان ها زمانیکه آنچه را می خواهند به دست نمی آورند خود واقعی را نمایان می کنند. برای شناخت دیگران به آنها نه بگویید رمز کار این است.

#ایستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر جرارد پیکه در مقابل حرکت وحید امیری

تفسیر جرارد پیکه در مقابل حرکت وحید امیری

در این تصویر در زمانی که #پیکه از #وحیدامیری لایی میخورد، هیجان تعجب به همراه خشم را برون فکنی می کند.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر ستاره درخشش و مایک پمپئو

تفسیر ستاره درخشش و مایک پمپئو

در این تصویر #ستاره_درخشش غم  و #مایک_پمپئو خشم را برون فکنی می کند.

#اینستاآنالیز #اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر احسان علیخانی

تفسیر احسان علیخانی

#احسان_علیخانی در زمان بیان محل تولد #امیرعلی_اکبری غم و تعجب را برون فکنی می کند.

#اینستاآنالیز #اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر رونالدو در مقابل محمد صلاح

تفسیر رونالدو در مقابل محمد صلاح

برون فکنی عواطف چهره خشم #رونالدو برای #محمد_صلاح.

او محمد صلاح را یک مانع می بیند و پتانسیل تخریب وی را در خود تشخیص می دهد.

#اینستاآنالیز #اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

آیا نی نی رو در خندوانه یک نوع از کودک آزاری است؟!

آیا نی نی رو در خندوانه یک نوع از کودک آزاری است؟!

در برنامه #خندوانه مسابقه ای در حال اجرا است، با نام #نی_نی_رو در بخشی از آن #پدرها لباس #نوزادان خود را تعویض می کنند و هر کدام هیجان های مختلفی را برون فکنی می کنند.

(دو نمونه در تصویر) نکته ی حائز اهمیت این موضوع است که نوزادان گریه و بی تابی می کنند، از یک زاویه این برنامه یک برنامه سرگرمی است و باعث شادی می شود. اما آیا به نظر شما این قسمت یک #کودک_آزاری است یا خیر؟

#اینستاآنالیز #اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر ترامپ بعد از توافق با کره شمالی

تفسیر ترامپ بعد از توافق با کره شمالی

#ترامپ: این شما و این هم دنیا.(تصویر)

بعد از امضاء ترامپ رفتارهای پرخاشگرانه و آوای همیشگی را برون فکنی نمی کند، در کنفراس بعد از امضاء توافق تنفس های که نشانه های یاس هستند برون فکنی می شود. آوای پایین هم در کل تفسیر در راستای غم است. نشانه های وی با شرح وظایف فردی که در مذاکره پیروز شده است هم خوانی ندارد.

#اینستاآنالیز

#اینستا_آنالیز

۱۳۹۷

تفسیر ترامپ و کیم جون اون

تفسیر ترامپ و کیم جون اون

برون فکنی عواطف چهره #کیم_جونگ_اون در مقابل سلام نظامی #ترامپبه یکی از ارتشیانش تعجب به همراه تنفر به بازشدن دهان و چشم و همچنین ماهیچه های کنار بینی وی دقت کنید.

#اینستاآنالیز #اینستا_آنالیز

آموزش و مشاوره رفتارشناسی

 

هدف ما: رفتارشناسی انسان و سیستم

یکی از متداول ترین خرافات این است که خیال می کنیم هر انسان خصوصیات مشخص و منحصر به فرد دارد. به همین دلیل است که اشخاص را به : مهربان ، ظالم ، عاقل ، احمق ، فعال ،بی تحرک وغیره و غیره متصف می کنیم .اما این طور نیست . انسان چون رودخانه ای یک جا باریک ، یک جا پهن ، جائی تند وتوفنده وجائی نرم و آرام ،گاهی سرد و گل آلود وگاه گرم وشفاف است . انسان نیز چنین کیفیتی دارد .او مجموعه ای از صفات مختلف است که در هر لحظه تحت تأثیر یکی از آنـــــها قرار میگیرد تا در نظر دیگران شخصی متصف به آن کیفیت معرفی شود. وحال آنکه او همان است کــه هست.

" تولستوی"