اولین کتاب زبان بدن

جولیوس فست نویسنده آمریکایی متولد ۱۹۱۹ دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه نیویورک و اولین فردی است که جایزه ادگار آلن پو را بوسیله رمان Watchful at Night به دست آورده است. (۱۹۴۶) وی سه سال در ارتش آمریکا خدمت کرده و بیشتر به عنوان نویسنده داستانی و غیر داستانی شناخته می شود.

کتاب زبان بدن خود را در سال ۱۹۷۰ به رشته تحریر درآورده است. وی  جزو اولین افرادی است که این نگرش علمی را با واژه زبان بدن در میان عموم معرفی کرده است. در ادامه تصاویری که در آن زمان به عنوان تفسیر در کتاب وی قرار داده شده است را مرور می کنیم.

نمایش یک رفتار تهدید آمیز به همراه ایجاد ترس.

اتفاقی نیفتاده است، اما تنش و خشم اینجا حاکم است.

همه چیز مرتب است.

نگاه فقط به همین روش باشد، جای دیگری را نگاه نکن. این دونفر همدیگر را نمی شناسند.

او ببشتر توجه اش به زن کنار خود است تا کتاب در دست، و کیف روی شانه دختر، چهره منتظر همراه با رفتار اکتشافی و دستها به روی زانو می گوید من منتظرم اگر حرکتی صورت نگیرد من خواهم رفت.

این تصویر کاملا نشان دهنده ی یک حمله به قلمرو توسط مرد می باشد. به دست، حالت چهره و تغییر حتی جای زیر سیگاری دقت کنید.

در زمان شکسته شدن فضای شخصی، افراد با اشارات و حرکات خود به دیگران می گویند، من اصلا نمی دانم که شما آنجا حضور دارید، من شما را نمی بینم.

مرد در تصویر توجه خانم ها را به خود جلب کرده است، اما حالت بدنی او در حال نمایش سلطه گری است، اما او در کمین است. پیدا کردن دلیل وی برای کمین در مراحل بعدی در همان بافت مشخص خواهد شد.

زن و مرد در قسمت راست تصویر به سمت سقوط رابطه پیش می روند. مرد در قسمت چپ تصویر آرام می خواهد با خانمی که نشسته ارتباط برقرار کند، اما مردی که در کنار خانم ایستاده مثال کاملی از حالت پرخاشگری برای غلبه بر رقیب روبرو است.

در این گفتگوی سه نفره مردی که در وسط است، کاملا فراموش شده و در موضوع دخالت داده نمی شود. حتی زن و مرد در قسمت راست و چپ تصویر ژست های هم را کپی می کنند. گفتگو بین آن دو نفر در جریان است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک مطلب  
اطلاع از