پروفایل دروغگوهای متقلب

شما اینجا هستید:

پروفایل رفتاری دستنامه فرمول بندی رفتارهای کلامی و غیرکلامی افراد است، که توسط نشانه های استخراج شده در آن می توانیم به سرعت در قالب کد بندی نیم رخ روانی افراد را ترسیم نماییم. نتیجه هر پروفایل این امکان را به ما می دهد که امیال و باورهای افراد تبیین و پیش بینی نماییم. در این سلسله نوشته ها کاربران نشانه های تشخیص گذاری را خواهند آموخت. در این بخش با پروفایل دروغگوهای متقلب آشنا شده و آن را رمز برداری می کنیم.

۱

الگوی گفتاری دروغگوهای متقلب

آنها توانایی فریب بلند مدت افراد بیشتری را دارند، دروغگوهای متقلب بسیار با ادب رفتار می کنند . اگر طرف مقابل در ابتدا باورشان نکنند، بازهم بسیار متقاعد کننده عمل می کنند تا در نهایت باورشان کنند. آنها مرتب برای ایگو خوراک ایجاد می کنند، تا همیشه افراد تمایل داشته باشند در کنار آنها باشند. آنها معمولا در ملاقات های اول خیلی دوستانه رفتار می کنند، این رفتار در مورد زنان و مردان مشاهده شده و برای آنها تفاوتی ندارد.

در حالیکه شوخی های آنها احساس خوبی ایجاد می کند، هر لحظه توانایی استفاده از کنایه های مستقیم را دارند. در صورتیکه آنها به فریب و تقلب متهم شوند، تغییر این اتهامات به سمت طرف مقابل و تلاش برای ایجاد این تفکر که مشکل از طرف مقابل و به دلیل رفتار و بیان بد است، جای تعجب ندارد. این افراد توانایی خارق العاده ی در پیچیده بیان کردن موضوع دارند و دقیقا می دانند از چه کلماتی استفاده کنند تا محاوره به سمت و سوی که مد نظر آنها است تغییر مسیر دهد.

در زمانیکه فردی سعی کند، واقعیت رفتار و فریب آنها را تشخیص داده و برملا سازد، هیچ اشتباهی نکرده و با پرداختن به حاشیه و اطاله کلام و یا تغییر موضوع صحبت کاری می کنند که انگار هیچ اتفاقی نیافتاده است. اگر هم به مشکل بخورنند آرامش خود را حفظ کرده و اصلا بهم نمی ریزند.

۲

الگوی  آوایی دروغگوهای متقلب

یکی از راه های که دروغگویان متقلب برای تغییر زمین بازی و محاوره بهره می برند، تغییر آوای مورد استفاده است، این کار تا تاثیرگذاری بر روی طرف مقابل که معمولا همراه با آوای زیر و آرام و ملایم و اغوا گرانه است ادامه می یابد. یکی دیگر از توانایی این افراد تنفس مناسب در میان حرف زدن است.

از آنجایی که آنها اغلب در معرض انحراف یا پنهان کردن حقیقت قرار می گیرند، تنش های صوتی زیادی را نشان می دهند، عضلات گلو آنها می توانند به راحتی سفت شوند به همین خاطر ممکن است زیاد ببیند که گلویشان را صاف می کنند. علاوه بر این در هنگام گفتن دروغ به علت فشار ماهیچه ها صوتی در تناژ صدایشان شکستی یا افزایشی به گوش می رسد.

دروغگوهای متقلب تمایل زیادی به حرف زدن سریع و پر انرژی دارند، مخصوصا وقتی که آنها در حال ایجاد یک سناریو هستند.

۳

الگوی زبان بدن دروغگوهای متقلب

دروغگوهای متقلب رفتار غیر کلامی خاصی دارند، که می توان به کد کلاسیک شانه یعنی بالا انداختن شانه معمولا در سمت چپ در هنگام بیان مطالبی که خود به آنها اعتقاد ندارند یا کد ضربه زدن با پا و یا کد پاندول اشاره نمود. این افراد به دلیل سعی در کنترل خود بیش از حد بی حرکت خواهند بود و عادت دارند دست های خود را روی ران های خود قرار دهند.

در اولین ملاقات ها معمولا بیش از حد به شما نزدیک می شوند تا علاقه شان را به شما و کار هایتان نشان دهند، آنها راحت برخورد می کنند و اجازه تماس لمسی را می دهند تا در کنارشان احساس راحتی کنید. هرچند که مرد یا زن باشند، ممکن است با کد های اغوا گری مثل عقب بردن شانه یا تاباندن لگن خود سعی در جلب نظر جنس مخالف کنند.

استفاده از کد های خود لمسی برای کنترل خود و اضطراب در آنها زیاد دیده می شود به طور مثال با موهای خود بازی می کنند، انگشتان دست خود را روی لب هایشان قرار می دهند، با دستی دست دیگر را خود را مالش می دهند، و بدون هیچ دلیل ظاهری، خود را در آغوش می گیرند. این شکل از خود لمسی به آنها احساس راحتی فیزیکی می دهد.

اگر شما از آنها یک سوال مستقیم بپرسید، مثلا: "دیروز با فلانی کجا بودید؟" اغلب آنها بخشی از بدن خود را مالش می دهند، یا می خارنند. دلیل انجام این کار، ایجاد آرامش و راحتی است. در نهایت با کف دست های که به سمت شما است، گفتگو را ادامه می دهند تا شما حرف هایشان را باور کنید.

۴

الگوی چهره دروغگوهای متقلب

در هنگام دروغ گویی یک لحظه از فرد مقابل چشم بر نداشته و این کار را با ماهرت بالای انجام می دهند، آنها با کج کردن سرشان نسبت به فرد مقابل باعث می شوند، نگاه آنها به صورت خیره برچسب گذاری نشود. در زمانیکه شخص سومی در حال صحبت است سعی در تکرار برون فکنی ها چهره فرد مورد نظر خود دارند فارغ از نظرات خود او را تایید می کنند.