پروفایل افراد موذی

شما اینجا هستید:

پروفایل رفتاری دستنامه فرمول بندی رفتارهای کلامی و غیرکلامی افراد است، که توسط نشانه های استخراج شده در آن می توانیم به سرعت در قالب کد بندی نیم رخ روانی افراد را ترسیم نماییم. نتیجه هر پروفایل این امکان را به ما می دهد که امیال و باورهای افراد تبیین و پیش بینی نماییم. در این سلسله نوشته ها کاربران نشانه های تشخیص گذاری را خواهند آموخت. در این بخش با پروفایل افراد موذی آشنا شده و آن را رمز برداری می کنیم.

۱

الگوی گفتاری افراد موذی

مانند رقبای حسود افراد موذی سعی می کنند از کلمات مثبت برای صحبت با شما استفاده کنند و به شما می گویند که چه قدر برای شما خوشحالند در حالی که حقیقت این است که آنها اصلا خوشحال نیستند.

آنها با نمایش همراهی و پشتیبانی و انتقادهای غیر منتظره بر علیه شما باعث گیج شدن طرف مقابل می شوند. ابزار مورد علاقه این افراد در محاوره طعنه و کنایه است . وقتی اصلا انتظارش را ندارید از مطالبی که بخاطر اعتماد در اختیار آنها قرار داده اید به شما کنایه ای می زنند و در ادامه با لبخندی طعنه آمیز بیان می کنند: شوخی کردم. آنها در مورد مطلب مهمی که با آنها در میان گذاشته اید شوخی می کنند. در روی شما می خندد و بعد به شما دروغ می گویند. در یک لحظه رفتار شما هیچ ایرادی ندارد و در لحظه ای دیگر در نظرشان شما یک احمق هستید. سخت است که به راحتی به آنها اعتماد کنید. چه طور می توانید اطمینان کنید وقتی شما نمیدانید او دوست شماست یا دشمن شما؟

افراد موذی

ناراحتی هایشان را بروز نمی دهند و از بیان علت اصلی ناراحتی سر باز می زنند . آنها برای رفتارهای شما امتیاز منفی در ذهن خود نگه می دارند و تمام کار های که در طول رابطه با آنها انجام داده اید را به خاطر می سپارند، تا در زمان کامل شدن امتیازات منفی شما غول خفته خشم خود را نسبت به شما آزاد کنند .شما ممکن است فکر کنید برای چیز بی اهمیتی با شما دعوا می کنند ولی آنها خشمی را که در سالیان متمادی در خود سرکوب کرده اند را تخلیه می کنند. در صورتی که به صحبت های آنها حال گوش بدهید متوجه تاریخچه برداشت های منفی آنها از رفتار طرف مقابل خواهید شد.

افراد موذی در مواجه با هیجان ها و احساساتشان به ندرت به شما سر راست و صادقانه جواب می دهند و بیشتر سعی می کنند سکوت کرده یا آنها را دمق خواهید دید. وقتی شما احساس می کنید چیزی آنها را ناراحت کرده است و از آنها سوال میکند، قبول نکرده و در جواب می گونند چیزی نیست، خوبم. ولی در واقعیت خشمگین هستند و هرگز نمی گذارند شما از این موضوع مطلع شوید تا وقتی آنها آماده نباشند . در مواقعی آنها احساسات خود را با شما در میان می گذارند در میان کلام حرف خود را قطع کرده و می گویند فراموشش کن. این تکنیک در رابطه های شخصی یا کاری توسط ایت افراد در راستای سو استفاده از دیگران استفاده می شود.

۲

الگوی آوایی افراد موذی

به دلیل تمایل به پنهان کردن افکار و احساسات آنها سر راست پاسخ نمی دهند و مرموزانه سعی می کنند اطلاعات زیادی راجب خود در اختیار طرف مقابل قرار ندهند. آنها با صدای آهسته صحبت کرده و آخر جملات را نا مفهموم ادا می کنند، عملی که شنیدن کامل صحبت هایشان را سخت می کنند، این رفتار باعث می شود شما از آنها بخواهید بلند تر حرف بزنند، بیان درخواستی که هدف آنها است، زیرا این درخواست باعث افزایش حس قدرت و کنترل آنها در طول ارتباط خواهد شد و از این طریق به دنبال جلب توجه بیشتر فرد مقابل به صحبت های خود هستند، توجه ی که به آنها احساس مهم بودن می دهد. اگر این افراد با صدای بلند و سرعت بالا حرف بزنند به معنای احساسات منفی است که نسبت به شما دارند. نشانه دیگر خشم و حسادت افراد موذی عدم باز کردن فک خود در هنگام صحبت است، آنها در مواردی از خنده یا سرفه برای پنهان سازی بهره می برند.

۳

الگوی زبان بدن افراد موذی

مجموعه اشارات و حرکات بدن این افراد به معنی عدم علاقه به در ارتباط بودن با طرف مقابل است. به عنوان مثال تماس زیاد از طریق دست زدن به فرد مقابل، تاب دادن خود روی صندلی، ضربه زدن به پای خود یا استفاده از دست خود ریتم. پاهای این افراد در بیشتر مواقع بر خلاف جهت فرد مقابل است و همه نشان ها میگویند : من میخواهم از اینجا برم .

این افراد پا های خود را از هم عبور میدهند و آنها را قفل میکنند . در هنگام صحبت سر خود را تکان می دهند و با دست گردن خود را لمس می کنند، این رفتارها روشی برای مواجه با احساسات شخصی در این افراد است.

در مواردی با توجه به محتوای محاوره سعی در نمایش درک سریع مطلب دارند، تا شما احساس کنید به بحث علاقه دارند اما بعد از آن خود را از محاوره خارج می کنند، به نحوی آنها عقب می کشند و با بی توجهی نشان می دهند علاقه ای به ادامه موضوع ندارند. این افراد در رابطه شخصی با شما سعی می کنند از رو به رو شما را بغل نکرده یا با فاصله این کار را انجام دهند.

۴

الگوی چهره افراد موذی

در این افراد اغلب فشاری روی لب ها دیده می شود، این فشار باعث می شود که خنده این افراد به دلیل عدم حرکت گوشه های لب ها به سمت بالا خنده ساختگی باشد. این خنده ای ساختگی نتیجه دمدمی مزاجی و بخاطر پنهان کاری است. مشاهده قرار گیری دست بر روی دهان توسط این افراد در طول یک محاوره و گزیدن لب پایین تلاش نا خودآگاه تهاجم منفعل برای کنترل خشم و حسادت است، همچنین این وضوع توضیح چرایی دشوار بودن نگاه به طرف مقابل و چشمک ها متعدد است.